بعد از هر خرید 10 درصد مبلغ خریدتون رو از ما هدیه می گیرید.
بعد از هر خرید 10 درصد مبلغ خریدتون رو از ما هدیه می گیرید.
انواع چرم II

انواع چرم II

۱۴۰۰ شنبه ۲ مرداد

 

انواع چرم بر اساس نوع پوست

 

چرم گاوی

 الیاف چرم گاوی فشرده است. این چرم مقاومت زیادی دارد. سطح چرم گاوی صاف و بدون گرین است. چرم گاوی به صورت نرم و خشک در بازار موجود‌ می‌باشد.

چرم گوسفندی

 چرم گوسفندی نسبت به چرم گاوی لطیف تر است. ساختار این چند تراکم کمتری دارد؛ بنابراین از مقاومت پایین تری هم برخوردار است. ویژگی اصلی این چرم سبکی و لطافت آن‌ می‌باشد.

چرم بره ای

 چرم بره ای بسیار نازک و نرم است. این چرم به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارد. سطح چرم بره ای هم مانند چرم گاوی صاف و نرم است. چرم بره در دسته چرم‌های سبک قرار دارد.

 

چرم بزی

چرم بزی از لحاظ تراکم الیاف در سطح متوسطی قرار دارد. اگر چرم گاوی در رده اول تراکم الیاف باشد چرم بزی در رده دوم و چرم گوسفندی در جایگاه سوم است. به علت پوشش موی پوست بز، بافت چرم بز با سایر چرم‌‌ها متفاوت است. این تفاوت با کمی دقت به راحتی قابل تشخیص‌ می‌باشد.

چرم گاومیش

 چرم گاومیش ضخامت زیادی دارد. نوع مرغوب آن از چرم گاوی هم مقاوم تر است. چمدان ها، قنداق تفنگ، زین اسب و کالاهایی که نیاز به سختی و مقاومت بیشتری دارد از چرم گاومیش ساخته‌ می‌شوند.

 

 

انواع چرم طبیعی براساس فرایند تولید

 

چرم طبیعی سبک

یکی از انواع چرم طبیعی چرم سبک است. این محصول دارای وزن سبکی بوده و به همین دلیل نیز نازک می باشد. ظرافت این چرم باعث شده تا از آن در تهیه محصولاتی نظیر لباس ها، دستکش و کاپشن چرم استفاده شود. برای تهیه این چرم از پوست حیواناتی چون بره، بزغاله، بز و گوسفند استفاده می شود. نوع نامرغوب این نوع چرم برای تهیه آستر لباس ها و کفش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چرم طبیعی نیمه سنگین

چرم نیمه سنگین جزو چرم های کمیاب می باشد. به همین سبب نیز از آن در درست کردن محصولات تزئینی استفاده می شود. برای تهیه این نوع چرم از پوست حیواناتی چون کروکودیل و شترمرغ، استفاده می شود.

 

چرم طبیعی سنگین

مرغوب ترین نوع چرم طبیعی، چرم سنگین است. از ویژگی های این محصول می توان به مقاومت بالای آن اشاره نمود. به دلیل مقاومت بالایی که این محصول دارد از آن برای درست کردن تسمه های ماشین آلات، زیره کفش و … استفاده می شود

زیبایی مثال زدنی این محصول نیز سبب شده تا چرمی مناسب برای تهیه رویه کفش و کیف چرمی باشد. برای تهیه چرم سنگین که یکی از بهترین انواع چرم طبیعی است از پوست گاو، گوساله، شتر و … استفاده می گردد.

 

مقالات مرتبط

headphones