بعد از هر خرید 10 درصد مبلغ خریدتون رو از ما هدیه می گیرید.
بعد از هر خرید 10 درصد مبلغ خریدتون رو از ما هدیه می گیرید.
چگونه کفش چرم سفید را تمیز کنیم

چگونه کفش چرم سفید را تمیز کنیم

۱۴۰۱ دوشنبه ۲۹ اسفند

هیچ چیز به اندازه یک کفش سفید چرم،نمی‌تواند زیبایی یک استایل را دوچندان کند.پوشیدن کفش‌های سفید چرمی، علاوه بر راحتی و آسایشی که برای کاربرش به ارمغان می‌آورد، حسی از جوانی، شادابی و پاکی را به دیگران منتقل می‌کند. پس لازم است که بسیار از آن مراقبت کرد زیرا زیبایی این مروارید سفید، به راحتی تحت تاثیر آلودگی‌های محیطی قرار می‌گیرد و در اثر سهل انگاری دیگر از آن زیبایی و لطافت خبری نخواهد بود.به یاد داشته باشید که برای اینکه کفش‌های سفید ،به بهترین شکل ممکن ظاهر گردد ،باید هرچه سریع‌تر تمام لکه‌هایی که روی آن نقش بسته از بین برود تا بتواند مثل روز اول بدرخشد. اگرچه تمیز کردن کفش‌های سفید ممکن است دشوار به نظر برسد،اما در واقع با چند محصول خانگی می‌توان به راحتی کفش‌ها را تمیز کرد.هدف ما در ارائه این مقاله اینست که به سوال چگونه کفش‌های چرم سفید را تمیز کنیم پاسخ دهیم.ما گام به گام به شما یاد می‌دهیم که دقیقاً چه کاری انجام دهید تا بتوانید دوباره کفش‌های سفید خود را درخشان کنید.

 

پاک کردن گرد و غبار و لکه‌های سطحی

در حالت ایده‌آل، تمام کفش‌های سفید باید بعد از هر بار پوشیدن تمیز شوند.فقط کافی است آن‌ها را سریع با یک پارچه مرطوب پاک کنید یا با یک برس نرم برس بزنید تا هرگونه خاک و لکه سطحی از بین برود.پاک کردن خاک و لکه‌ها زمانی که تازه هستند بسیار ساده‌تر از پاک کردن انباشته کثیفی است که به مرور زمان در اثر تمیز نکردن روی کفش ایجاد شده است.برای انجام این ‌کار می‌توانید از دستورالعمل ارائه شده کمک بگیرید.

قدم اول :بندهای کفش را جدا کنید و به طور جداگانه بشویید.تا جلوی تمیز کردن درزهای روی کفش را نگیرد.

 

پاک کردن گرد و غبار و لکه‌های سطحی

قدم دوم:هرگونه کثیفی یا گل اضافی را پاک کنید،سپس از یک برس نرم برای پاک کردن هرگونه آلودگی که سرسختانه به کفش شما چسبیده است استفاده کنید.در مرحله بعد، با استفاده از یک پارچه مرطوب کفش را پاک کنید.این کار باعث می‌شود تا کثیفی و گرد و غبار خشک روی کفش شما بین برود.

قدم سوم:برای تمیز کردن کفش‌ها و حفظ ظاهر آن‌ها، از مقدار کمی مواد شوینده و آب گرم استفاده کنید.

قدم چهارم: با یک پارچه مرطوب از شر کثیفی و زباله‌های روی کفش خود خلاص شوید.گوشه‌ای از حوله یا پارچه را خیس کنید و لکه کفش خود را پاک کنید تا کثیفی و گرد و غبار پاک شود.خیساندن بیش از حد چرم باعث فرسودگی زودرس آن می‌شود،سعی کنید پارچه فقط مرطوب باشد نه خیس.پارچه را با حرکات دایره‌ای روی کفش حرکت دهید تا از از لکه‌ها خلاص شوید.

 

قدم آخر:یک پارچه خشک بردارید و محلول شوینده را به آرامی پاک کنید و اجازه دهید کفش خشک شود.

ترکیب روغن زیتون و سرکه سفید

قدم اول:۱/۴ فنجان سرکه سفید و ۱/۲ فنجان روغن زیتون را در یک بطری اسپری بریزید.قبل از استفاده ،بطری را کاملا تکان دهید.

قدم دوم:محلول سرکه و روغن زیتون را روی کفش خود اسپری کنید.مطمئن شوید که محلول روی هر لکه را بپوشاند.سعی کنید محلول را بیشتر روی لکه‌های سرسخت اسپری کنید نه کل کفش.۵ دقیقه به محلول زمان دهید تا به چرم و لکه نفوذ کند.محلول باید هر لکه یا کثیفی اضافی را که روی کفش جا خوش کرده را از بین ببرد.یک مسواک بردارید و شروع به تمیز کردن لکه‌های کفشی که می‌خواهید از بین ببرید، کنید.همچنین می‌توانید از یک پارچه نرم برای مالش لکه‌ها استفاده کنید.

قدم سوم: پس از اتمام شست و شو، یک پارچه خشک بردارید و محلول را پاک کنید.لکه باید با محلول از بین برود.اجازه دهید کفش به طور کامل در هوا خشک شود.این محلول برای لکه‌های سخت غذا و نوشیدنی،کثیفی و لکه‌های سیاه پاشنه خوب است.اگر اسپری برای مدت طولانی مانند یک یا دو ساعت بماند،ممکن است با چرم واکنش نشان دهد و چرم را خراب کند.به خاطر داشته باشید که در حین استفاده هر چند دقیقه یکبار محلول را تکان دهید تا با هم مخلوط شوند.می‌توانید هر 2 هفته یک بار از این روش استفاده کنید.

 

سفید کردن کفش‌ها با خمیر دندان

کمی خمیر دندان روی یک پارچه تمیز بریزید و آن را به لکه‌های روی کفش خود بمالید.از خمیر دندان ژلی که دارای رنگ مصنوعی است استفاده نکنید.زیرا رنگ موجود در آن کفش را رنگی و لکه‌دار می‌کند.فقط یک خمیر دندان سفید کننده بدون ژل تهیه کنید.با یک اسفنج یا پارچه، خمیر دندان را روی قسمت‌های مشکل دار کفش خود بمالید و به آرامی با انگشتان خود لکه را به خمیر دندان آغشته کنید.با استفاده از یک مسواک نرم، به صورت دایره‌ای روی لایه بیرونی لکه بمالید و با دقت از قسمت بیرونی لکه به سمت مرکز آن حرکت کنید.این کار را تا زمانی انجام دهید که لایه بیرونی لکه شروع به جدا شدن از کفش در حین شستشو کند.تا آن‌جا که می‌‌توانید از زوایای مختلف تمیز کنید.از یک حوله برای پاک کردن خمیر دندانی که روی کفش باقی مانده است استفاده کنید.حتما تمام خمیر دندان را تمیز کنید یا یک تکه پارچه را با مقداری آب گرم خیس کنید و روی کفش بکشید تا تمام آثار خمیر دندان پاک شود.پس از برداشتن خمیر دندان از روی کفش، کفش را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید.هنگامی‌که تمام مراحل را طی کردید،باید اجازه دهید کفش‌هایتان خشک شوند.توجه به خشک شدن کامل کفش‌ها بسیار مهم است زیرا رطوبت به رشد کپک کمک می‌کند.اگر بعد از استفاده از خمیردندان،کفش‌های شما هنوز کثیف است، این کار را با یک دور دیگر خمیردندان تکرار کنید.پس از خشک شدن کامل، آن‌ها را در مکانی خنک و تاریک به دور از هر چیزی که می‌تواند به سطح براق آن‌ها آسیب برساند، نگهداری کنید.

 

اسکراب سرکه و جوش شیرین

یک قاشق آب گرم، یک قاشق سرکه و یک قاشق جوش شیرین را با هم ترکیب کنید تا خمیر غلیظی ایجاد کنید که به پاک کردن کثیفی و لکه‌ها از سینک حمام شما کمک می‌کند.گاز جوش شیرین و سرکه پس از تعامل با آب داغ به سرعت فروکش می‌کند.سر مسواک را به خمیر خود آغشته کنید و آن را روی پارچه کفش خود بمالید.موها را به سمت پایین فشار دهید تا شکاف‌ها و درزها به خوبی تمیز شوند.مقدار زیادی خمیر را به تمام قسمت‌های بیرونی کفش خود بمالید.پس از اتمام کار،مسواک خود را کاملاً بشویید تا اثری در موها باقی نماند. اجازه دهید خمیر حداقل 3-4 ساعت خشک شود.ابتدا کفش‌های خود را به هم بزنید.این کار بیشتر کثیفی‌ها را از بین می‌برد.در مرحله بعد، از یک برس خشک برای پاک کردن خاک باقی‌مانده و خمیر خشک شده استفاده کنید.در آخر، تکه‌های باقی‌مانده را با یک مسواک خراش دهید.

 

محلول سفید کننده

سفید کننده یک شوینده قوی و اسیدی است که سابقه درخشانی در پاک کردن آلودگی‌ها دارد.برای تمیز کردن کفش‌های سفید خود می‌توانید یک قاشق غذاخوری سفید کننده را در یک لیتر آب حل کنید یا سفید کننده و آب را با نسبت ۱ به ۵ با هم ترکیب کنید.یک مسواک را داخل محلول فرو برده و به آرامی روی لکه بکشید تا پاک شود‌.اگر در استفاده از سفید کننده دقت لازم را لحاظ نکنید ممکن است روی کفش سفیدتان لکه‌های زرد به وجود بیاید و مشکل دو چندان شود.سفید کننده ممکن است به پوست شما آسیب برساند پس بهتر است دستکش بپوشید.

 

لاک سفید

لاک سفید به راحتی در فروشگاه‌ها یافت می‌شود و استفاده از آن می‌تواند یک روش خوب برای از بین بردن خراش‌ها و لکه‌ها باشد.اگر آلودگی‌ها با روش‌های معرفی شده پاک نشد،می‌توانید لاک سفید را به آرامی و با احتیاط روی لکه‌های کفش‌های سفید خود بزنید و خراش‌ها و لکه‌هایی که پاک نمی‌شوند را به راحتی از جلوی چشم محو کنید.

 

پاک کردن چربی‌ها

برای پاک کردن لکه‌های چربی می‌توانید از پودر تالک یا نشاسته ذرت استفاده کنید.این پودر را روی چربی‌ها بریزید و یک شب صبر کنید تا چربی را به خود جذب کند. سپس با یک مسواک نرم باقی‌مانده پودر را از روی کفش به آرامی پاک کنید.

 

پاک کردن لکه‌های زرد

نور خورشید شست و شوی غیر اصولی و آلودگی‌ها می‌تواند باعث بروز لکه‌های زرد روی کفش شود.اما جای نگرانی نیست این لکه‌ها را می‌توان حذف کرد.سرکه سفید می‌تواند لکه‌های زرد را از کفش‌های سفید شما پاک کند.مقدار مساوی از سرکه سفید و آب را در یک کاسه مخلوط کنید.کفش‌های خود را در این مخلوط آغشته کنید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند.با مسواک زدن کفش‌هایتان کثیفی و لکه‌ها از بین می‌روند.پس از تمیز شدن کفش‌ها، آن‌ها را با آب بشویید و اجازه دهید خشک شوند.نمک وآب داغ نیز می‌توانند معجزه کنند. برای پاک کردن لکه‌های زرد از روی کفش‌های سفید خود،یک قاشق غذاخوری نمک را در یک فنجان آب داغ حل کنید.مطمئن شوید که تمام نمک حل شود.مسواک را به آب نمک آغشته کنید و سپس کفش‌های خود را مسواک بزنید تا لکه‌ها از بین بروند.پس از آن کفش‌هایتان را خشک کنید.اگر روش‌های گفته شده به حل مشکل شما کمک نکرد ،از لاک سفید برای پوشاندن زردی استفاده کنید.

 

سخن پایانی

برای این‌که کفش‌های سفید چرمی، همچنان سفید باقی بمانند، باید آن‌ها را به دور از نور خورشید نگهداری کنید تا تغییر رنگ ندهد. قدم بعدی این است که در صورت کثیف شدن و بعد از هر بار پوشیدن، به سرعت آن‌ها را تمیز کنید.نگهداری و تمیز کردن کفش‌های سفید چرمی به دلیل این‌که به سرعت آلودگی‌ها را نمایان می‌کند نیاز به تلاش جدی دارد.هر چیزی که برای جدید و بدون عیب جلوه دادن آن‌ها نیاز دارید در حال حاضر در خانه شما موجود است. از خمیر دندان،سفید کننده گرفته تا جوش شیرین، همه آن‌ها را در قفسه آشپزخانه خود خواهید یافت.تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل‌های بالا را به دقت دنبال کنید و به کفش‌های خود ظاهری کاملا تمیز و بی‌عیب و نقص بدهید و بدون نگرانی از آن‌ها استفاده کنید.اما اگر کفش‌های سفید شما ظاهر زیبای خود را از دست داده است و به دنبال خرید اینترنتی کفش چرم سفید جدیدی هستید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کیف و کفش درگاهی مراجعه کرده و از خرید اینترنتی کفش چرم سفید خود لذت ببرید.

چگونه کفش چرم را تمیز کنیم

کفش چرم طبی زنانه

کفش چرم طبی مردانه

مقالات مرتبط

headphones